Sevgililer Günü’ne özel; Bergüzar Korel & Halit Ergenç İlişki Analizi
13 Şubat 2019

Hoş geldin 2019! Yeni Yıl Ülkemize Neler Getirecek?

2018’i acısıyla tatlısıyla geride bıraktığımız, yeni umutlarla 2019 yılına kucak açtığımız yılın ilk haftasından herkese merhaba! 2018 kimimizin hafızasında getirdiği güzellikler ile unutmayacağı bir yıl olarak kalırken kimimiz için de “haydi bir an önce bit artık, 2019 gelsin” dediği ne yazık ki olumsuz bir yıl olarak kaldı! Elbette yılın bu ilk aylarında hepimiz gelecek yeni yılın neler getireceğini merak ederiz, değil mi? Kocaman bir “eveeet” dediğinizi duyar gibiyiz! J

O zaman sizi daha fazla meraklandırmadan 2019 yılı ülkemize neler getirecek bir bakalım;

Öncelikle ülkemizin dış dünyaya duruşu ve imajı üzerinde değişimler yapılabilir. Turizm şirketleri bu konuda yeni ve etkili tanıtım filmleri hazırlayabilir, uluslararası yarışmalarda daha fazla boy gösterebilir ve birçok ödülü ülkemize getirebiliriz.

Ülkemizdeki ana yapı ve sistemin düzenlemesi gündeme gelebilir. Yeni kanunlar, yasaklar yada cezalarda artırım yapılabilir.

Olayları dengeleme, toparlanma, çatışmaları sonlandırma, uzlaşmacı olma, iş birliğine yatkınlık, komşularımızla, dünya ile, kendi içimizde daha sakin, daha uzlaştırıcı, daha uyumlu ve dengeli enerjilere sahip olacağız.

Moda, kozmetik dünyasında yeni parlayan isimler duyabilir, Türk moda markaları yurtdışında adından sıkça söz ettirebilir.

Aile, aile birliği, ülkenin birliği ve beraberliği konusu gündemde yer alırken, aile birliği ve çocuklar ile ilgili kanunlar çıkabilir yada düzenlemelere gidilebilir.

Kadınlar hakkında konular, kadın yöneticiler ve yönetimde daha fazla kadın sesi olması yada adayların olması, dişil enerjinin etkisi ile ülkemiz içerisinde daha paylaşımcı, destekleyici enerjinin olacağı bir yıl.

Eğitimde birtakım ciddi revizyonlar düzenlemeler yapılabilir. Yeni eğitim sisteminin ilk tohumları yine yeni yılda atılabilir.

Üniversiteler, öğretim görevlileri ile ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni atamalar, değişiklikler, yeni üniversiteler, üniversite eğitiminde revizeler gündeme gelebilir.

Sağlık sektöründe yenilemeler, güncellemeler, yeni ve lüks hastanelerin beraberinde getirdiği sağlık turizmi ülkemizde hareketlenebilir.

Sanat ve sanatçılar ile ilgili konular gündeme gelecek. Birtakım düzenlemeler için hazırlıklar yapılabilir. Sanatta değişik görüşte gruplaşma, topluluklar oluşturma olabilir. Tiyatro, dans, heykeltıraşlık, moda, estetik alanları gündemde olacak.

Doğa ile ilgili konular, parklar, bahçeleri yenileme, ekolojik denge konularında önemli toplantılara ev sahipliği yapabiliriz. Bu konularla ilgili önemli çalışmalar yapabilir, okullarda eğitimler verilebilir, projeler oluşturulabilir.

Toprak ve toprak ile ilgili konular, erozyon, toprak kaymaları, tarım konusunda yenilik ve düzenlemeler yapılabilir. Bazı bölgelerimizde kuraklıklar ortaya çıkabilir.

İhtiyaçlı olanlara yardım ve hayır işleri konusunda daha hassas olacağız. Yurtdışında yardıma ihtiyacı olan ülkelere destek daha da artacak.

Para akışı ve yurtdışı ticareti konularında hareketlilik, sıcak ülkeler ile işbirliği yaşanabilir.

Devlet dairelerinin sisteminde yeniden yapılandırma, imajında değişimler yapılabilir.

Tarihi binaların ve antik kentlerin renovasyonu ve sağlamlaştırılması, yurtdışında olan eserlerin ülkemize iadesi konuları gündeme gelebilir.

Son olarak, para konusunda, kaynaklar konusunda dikkatli davranmamız, lüksü biraz daha hayatımızdan uzaklaştırmamız ve ayağımızı yorganına göre uzatmamız gereken bir dönem olabilir. 2019 da işe girişmeden, yatırım yapmadan önce biraz daha inceler, sadece işin olumlu yanlarını görürken biraz da olası sorunları dikkate alabilirsek çok daha başarılı olabiliriz.

2019 yılı, ülkemizi ve bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi sakin, dengeli, uyumlu, huzur dolu enerjiler ile kuşatsın… Tüm dileklerimizin gerçekleştiğini göreceğimiz, duymak istediğimiz tüm güzel haberleri duyacağımız bir yeni yıl getirmesi dileğiyle…