Sevgililer Günü’ne özel; Bergüzar Korel & Halit Ergenç İlişki Analizi

Hoş geldin 2019! Yeni Yıl Ülkemize Neler Getirecek?
2 Ocak 2019
Türkiye Analizi
2020 Yılında Türkiye’yi Neler Bekliyor?
14 Ocak 2020

Sevgililer Günü’ne özel; Bergüzar Korel & Halit Ergenç İlişki Analizi

Aşkın en dolu dolu yaşandığı, sevginin günü 14 Şubat’a evsahipliği yapan Şubat ayından herkese merhaba!
“Aşk nedir? Sevgi nedir?” diye zor bir soru ile başlamak istiyorum bu ayki yazıma… Evet, zor sorular farkındayım, zira tanımı, hissettirdikleri herkese göre değişen; herkes için aşkı sembolize eden şeyler farklıdır, elbette… Bir de bir soru daha vardır ki tanımını bile çok net yapamadığımız bu duyguların “farkı var mıdır” diye sorulur sık sık çevremizde…
Haydi, o zaman yavaş yavaş tanımlamaya çalışarak başlayalım konunun özüne inmeye… Sevgi; ilgidir, bağlılıktır, saygıdır, şevkattir, merhamettir, güzellikler bütünüdür, canlılıktır, hayattır… Yaradılışımızın içinde var olan bir tohumdur. Peki ya aşk nedir? Hani şu ayaklarımızı yerden kesen, midemizde kelebekler uçuşturan duygu? Derin sevgidir, aşk… Sevginin daha yoğun halidir. Heyecandır, kalp çarpmasıdır.
Sevgi ve aşk ile bütünleşerek birbirini bu yaşamda dengeleyen, birlikte aynı yolda el ele yürüyen, “ben”ken “biz” olan çiftlere ne mutlu… Ama tablo hep böyle aşkın rengi gibi pembe mi? Ne yazık ki yanıtımız, hayır! Her şeyi hızlı bir şekilde tükettiğimiz bu dönemde ilişkilerimizi de tüketiyoruz, aynı hızla. “Peki ya evliliklerini, ilişkilerini uzun yıllardır devam ettirmeyi başaran çiftlerin sırrı ne?” diye soracağınızı tahmin etmek zor olmasa gerek… ☺ Sevgi ve aşkın hızlı tüketildiği bu dönemde birlikteliklerini devam ettirmeyi başaran, magazin dünyasına da bu anlamda örnek olan çiftlerimizden birisi olan Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çifti ile bu sırrı biraz aydınlatalım istiyorum. Hazırsanız, başlayalım mı?
Sayın Halit Ergenç başarmaya odaklı, tuttuğunu koparan, istediğini elde eden bir yapıya sahip olduğu için sevgili Bergüzar Korel’i etkileme konusunda oldukça başarılı olmuş. Ayakları üzerine sağlam basan yapısı, kararlı oluşu, hedefe odaklı olması Bergüzar Korel’i etkilemiş.
Her ikisi için de aile ortamı, aile kurmak ve hayatlarının sonuna kadar birlikte olmak çok önemlidir. Ne istediklerinden emindirler. Aralarında bazen güç savaşları yaşansa da Bergüzar Hanım liderlik ruhunu başka konularda ya da zaman zaman kullanmak üzere bir kenara ayırır ve eşinin olgunluğunu, deneyimini göz ardı etmeden onun fikirlerini kabul eder, öncelik tanır ve liderliği eşine bırakır. Sevgili Halit Ergenç, eşinde sevgi, şevkat ve fedakarlık duygusunu tadar. İyi bir anne ve eş olacağını anlayarak hayatını birleştirmiştir. Bergüzar Korel’in bir şey yapmak istediğinde zihnen ikna olması gerekir ki bu yüzden herhangi bir konuda harekete geçmek, organize olabilmek için eşinden güç alır. Birlikte hedef koyar ve gerçekleştirirler.
Yukarıda ilettiğim kısa analiz sonuçlarından da anlayacağımız üzere, ilişkilerde devamlılık birbirinden beslenerek oluşur. Kendimizde eksik olanı karşımızda bulur, dengeleriz ve dengeleniriz.
Her ne kadar aralarındaki entelektüel muhabbet kısa sürse de bu durumu dost, arkadaş veya sanat çevrelerinden tedarik ederler. Birlikteliklerinde yoğun romantizm hakimdir. Birlikte keşfetme duyguları yüksektir. Çift olarak uyumlu ve hoş görünürler, her zaman flörtleşebilirler. İlişkilerini dışarıda sergilemeyi sevmezler. Birbirlerini kıskanırlar mı? Evet kıskanırlar… ☺ Duygularını kolay kolay ifade edemezler ve zaman zaman iletişim zorluğu yaşayabilirler. Bu durumda mesajlaşarak, yazışarak iletişim kurmaları gerekir. Birbirlerine kızgınlıkları saman alevi gibidir, esinti gibi geçer gider. Her ikisinin de zihinsel aktivasyonu yüksektir ve sınırlandırılmaya gelemezler. Bu yüzden birbirlerine alan tanırlar. Evleri en keyif aldıkları yerdir. Evde vakit geçirmeyi sevdikleri gibi sosyalleşmek onlar için önemlidir. Parti ortamlarında ışıltılar saçar ve dikkat çekerler. Keşfetme ve merak duyguları yüksektir. Yeni yerler, yeni mekanlar keşfetmeyi severler. Aile içinde kurallar Halit Bey tarafından konulur ve kurallar “hepimizin iyiliği için” mantığı ile aile bireylerini motive ederek koyulmuştur. Birlikte para biriktirme konusunda zorlanırlar. Bu konuda yatırımlarını dikkatli yapmaları, gerekirse bir danışmandan destek almalıdırlar. Malum aile büyüyebilir ve onun için ek masraflar yapılabilir. Umarız bu güzel çiftten hayranlarını da sevindirecek şekilde 2019’da bir bebek haberi gelir… Kim bilir? ☺

Ruhunuzu aşkla beslemeniz, sevgiyle dengelemeniz dileğiyle… Aşkla kalın!

Sevgilerimle